وسایل رستوران

وسایل فست فود
وسایل فست فود
20 مرداد 1397
تجهیزات رستوران
تجهیزات رستوران
24 مرداد 1397

وسایل رستوران

در عصر کنونی یکی از شاخه های کاری که نه تنها در ایران بلکه در تمام جهان شغلی پردرآمد محسوب می شود راه اندازی رستوران و کترینگ هاست . و مهمترین اصل در این کار کیفیت می باشد که سبب فعالیت بیشتر شما می گردد.
ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با وسایل رستوران و آشپزخانه های صنعتی آشنا کنیم و شما را در انتخاب درست وسایل رستوران یاری نماییم.
خرید وسایل و تجهیزات خوب و با کیفیت سبب بالارفتن سرعت کار پرسنل و همین طور خروجی با کیفیت بیشتر کار می شود.
به طور کلی وسایل رستوران دارای انواع متفاوتی می باشد و به صورت زیر طبقه بندی می گردد:

 • وسایل و تجهیزات آماده سازی:
  استفاده از وسایل رستوران مناسب برای آماده سازی و شکیل تر و دلپذیر بودن غذا کمک شایانی می کند.

 

 • وسایل پخت و پز :
  این وسایل و تجهیزات نیز جز ضروری ترین موارد در تهیه و پخت غذا می باشند.

 

 • تجهیزات سرو غذا:
  بعد از تهیه ی غذای با کیفیت و خوشمزه شما باید به دنبال روش هایی برای سرو هر چه بهتر غذای خود نمایید و برای این کار وسایل رستوران و تجهیزات وابسته به آن شما را در این امر یاری می سازد.

 

 • ترولی:
  کمک از ترولی به راحتی و سهولت حمل غذای شما کمک خواهد کرد.

وسایل رستوران یک

 • تجهیزات شست و شو :
  استفاده از وسایل این چنینی برای صرفه جویی در زمان و انرژی شما بسیار تاثیرگذار می باشد . چرا که یکی از کسل کننده ترین کارها شست شوی ظرف های تلبار شده در رستوران می باشد.
حتما بخوانید :   سرخ کن هنی پنی

 

 • تجهیزات کافی شاپ:راه اندازی کافی شاپ ها بدون استفاده از وسایل و تجهیزات مرتبط با آن امری غیر ممکن می باشد و شما عملا بدون استفاده از این تجهیزات هیچ گونه پیشرفت و موفقیتی در این زمینه نخواهید داشت.

 

 • قفسه بندی:
  لازم است که شما در آشپزخانه ی خود در کنار استفاده از تمامی تجهیزات و وسایل از قفسه بندی مناسب نیز استفاده نمایید. چرا که مرتب و منظم نگه داشتن وسایل آشپزخانه امری بسیار مهم می باشد که در سهولت کار آشپز شما تاثیر به سزایی دارد.

 

 • یخچال و سردخانه:
  امری بدیهی است که شما برای تازگی و طروات اولیه و مواد غذایی خود به نگه داری آن ها در یخچال ها و سردخانه ها دارید . و در این زمینه نیاز به توضیح اضافه تری نمی باشد و اهمیت آن بر همگان پوشیده است.

 

در نهایت باید بگوییم که آشپزی یک هنر است و قطعا تمامی مردم حتی اگر خود در آشپزی مهارت کافی را نداشته باشند و هیچ موقع غذای دلچسبی تهیه نکرده باشند از رستوران ها انتظار غذای با کیفیت و طعم مطلوب را دارند . و استفاده از وسایل رستوران و تجهیزات وابسته به آن شما را در ارائه ی غذایی با کیفیت بی نظیر کمک خواهد کرد.

به دوستان خود معرفی کنید