11 نکته برای راه اندازی یک کافی شاپ موفق

طراحی آشپزخانه صنعتی
طراحی آشپزخانه صنعتی
7 دی 1395
فر چیتزا چیست؟؟
فر پیتزا
23 تیر 1397
تجهیزات کافی شاپ

11 نکته برای راه اندازی یک کافی شاپ موفق

این مقاله راهنمایی برای راه اندازی کافی شاپ می باشد. راهنمایی برای کمک به شما برای طراحی، شروع و رشد کسب و کار کافی شاپ شما میباشد.

 1. ایجاد یک طرح کسب و کار محکم

یکی از اولین گام های جدی در راه اندازی کافی شاپ ایجاد یک طرح کسب و کار می باشد. در این مقاله این موارد در کسب و کار شما بررسی می شود:

کسب و کار یا راه اندازی کافی شاپ شما چگونه سودآور خواهد بود، تعریف پایه مشتریان خود، بررسی رقبا، برنامه ای برای رشد و استراتژی های عیب یابی برای دستیابی به اهداف خود را فراهم می کند.

 1. وقت گذاشتن برای پیدا کردن یک مکان یا ساختمان مناسب

برای موفقیت در کسب و کارتان شما نیاز دارید که یک مکان مناسب برای راه اندازی کافی شاپ خود پیدا کنید. شما چیزی می خواهید که در مرکز باشد و مردم بسیاری در آن مکان رفت و آمد می کنند و هم چنین یک فضا یا مکانی که در دید مردم قرار گرفته باشد.

پیدا کردن چنین نقطه ای کار ساده ای نیست و باید تحقیقات بسیاری انجام دهید تا بتوانید نقطه ی مناسبی برای راه اندازی کافی شاپ خود انتخاب کنید.

 1. ایجاد یک طرح به صورت طبقه ای

طرح طبقه ای برای یک کافی شاپ بسیار حیاتی می باشد. شما می توانید فضایی برای مشتریان داشته باشید، فضایی برای موادی که برای درست کردن قهوه نیاز است در دسترس کارکنان باشد و همچنین فضایی برای صندلی که راحت باشند.

شما می توانید با خود فکر کنید که اگر شما در حال ساخت قهوه هستید چه چیزی باید در نزدیکی شما باشد، یا فرض کنید شما یک مشتری هستید، در مکانی که نشسته اید چه چیزی می خواهید؟ می توانید تمام اینها  را تجسم کنید و ایده های خود را روی کاغذ بنویسید.

 1. یک حسابدار استخدام کنید.

یکی از بهترین کارها برای کسی که می خواهد یک کافی شاپ راه اندازی کند استخدام حسابدار می باشد که گذشته از گرفتن وقت باارزش خود در کسب و کار داشتن یک متخصص کار به نفع شما می باشد.

در واقع حسابدار خود را می توانید به عنوان یک مشاور در کسب و کارتان بدانید که می تواند در تحقق اهدافتان بسیار به شما کمک کند.

 1. دریافت کمک های محلی

تامین سرمایه برای راه اندازی یک کافی شاپ می تواند مشکل باشد. برای اولین بار با دوستان و خانواده ی خود در مورد سرمایه گذاری در کافی شاپ خود صحبت کنید و اگر تنها خانواده کافی نیست و نیاز به پول نقد بیشتری دارید به دنبال وام های محلی باشید که انتخاب یک بانک محلی برای کمک به کسب و کارتان گزینه ی مناسبی است.

 1. پس از انداز کردن پول برای هزینه های شخصی

فراموش نکنید که جدا از هزینه های راه اندازی، یک کسب و کار جدید نمی تواند برای حدود شش ماه سودآور باشد. بنابراین باید برنامه ریزی ای داشته باشید که پس انداز کافی برای هزینه های شخصی خود برای حداقل شش ماه داشته باشید.

 1. شروع بازاریابی قبل از بازکردن کافی شاپ

اگر می خواهید در روز افتتاحیه افراد زیادی از کافی شاپ شما بازدید کنند شما باید چند ماه قبل از بازکردن کافی شاپ بازاریابی کنید.

چند نمونه بازاریابی که مقرون به صرفه می باشد شامل:

 • دادن قهوه رایگان در روز افتتاحیه به کسب و کارهای محلی همراه با یک بروشور
 • استفاده از چندین کانال در رسانه های اجتماعی
 • به همه ی رسانه ها در مورد برنامه های خود برای بازکردن کافی شاپ بگویید.
 1. فقط روی فضای داخلی ساختمان تمرکز نکنید.

ممکن است شما بر روی هر جزئیات کمی از فروشگاه خود حساس باشید اما نباید فضای بیرونی کافی شاپ را در نظر بگیرید. توجه به محوطه سازی و ظاهر بیرونی بسیار مهم می باشد زیرا اولین چیزی است که مردم می بینند و برداشت اول آنها براساس همان فضای بیرونی می باشد.

هر چیزی که توجه افراد را به سمت کافی شاپ شما جلب کند می تواند به عنوان یک ابزار بازاریابی استفاده شود.

 1. نگه داشتن نگرش مثبت

مانند هر کسب و کار دیگری ممکن است شما با چالش هایی مواجه شوید. نگه داشتن نگرش مثبت زمانی که چیزهایی به خوبی پیش نمی رود و خوش بین بودن بسیار مهم می باشد و آموزش دادن به خودتان که خوش بین باقی بمانید.

 1. استخدام کردن

شما برای خدمت رسانی و یا درست کردن نوشیدنی به یکسری افراد برای استخدام نیاز دارید اما بهتر است در ابتدای کار بیش از حد نیرو استخدام نکنید. و در چند هفته اول دوستان و یا همسایگانی که داوطلب کمک به شما هستند استخدام کنید.

استخدام کارکنان مورد اعتماد می تواند خیلی سخت باشد مهم نیست که کسی در مصاحبه بسیار خوب باشد اینکه او بتواند متناسب برای کار شما باشد بسیار مهم است.کارکنانی که استخدام می کنید باید به گونه ای باشد که صدمه ای به کسب و کارشما وارد نکند.

 1. سخت گیر بودن

شما باید به رعایت کردن تمام نکات بالا و هم چنین گردش کار و فضای کاری دقت کنید و سخت گیر باشید.

 

تجهیزات کافی شاپ

تجهیزات کافی شاپ

به دوستان خود معرفی کنید