وسایل کافه
اسپرسوساز آنتس
20 شهریور 1399
ماشین ظرفشویی
شستشوی ظروف بدون ماشین ظرفشویی
24 شهریور 1399
Rate this post

اگر رستوران خود را تازه راه اندازی کرده اید و یا سابقه فعالیت شما بسیار زیاد است در هر دوصورت باید در نظر داشته باشید که همواره در فکر افزایش سود رستوران خود و افزایش فروش خود باشید. مهم ترین راههای افزایش فروش در رستوران شامل موارد زیر است:

1.همواره در فکر جذب مشتریان جدید باشید.

2.مشتریان خود را ترغیب کنید که باز هم به رستوران شما آمده و از خدمات شما استفاده کنند.

3.ثبت خاطره ای خوش برای مشتریانتان هنگامی که در رستوران شما هستند.

حال با وجود این موارد و رعایت این نکات راههای دیگری وجود دارد که بتوان حاشیه سود رستوران را افزایش داد.حاشیه سود رستوران به مقدار پولی گفته می شود که پس از کسرکردن هزینه های رستوران از درآمد ناخالص به جا می ماند. فرمول بدست آوردن حاشیته سود عبارت است از تقسیم درآمد خالص بر میزان فروش. حال درآمد خالص نیز عبارت است از کسر کردن هزینه های عملیاتی از درآمد ناخالص. درآمد ناخالص به درآمدی گفته می شود که در اثر فروش چیزهایی به جز حرفه اصلی و هدف اصلی شما بدست می آید.

حال با بیان این توضیحات جهت افزایش حاشیه سود رستوران دو راه وجود دارد:

1.افزایش میزان فروش

2.کم کردن میزان هزینه ها

در راستای افزایش فروش رستوران جهت افزایش سود رستوران مهم ترین نکته بالابردن کیفیت غذای ارائه شده است. در صورت راضی بودن مشتری از غذای ارائه شده نه تنها باز به رستورانتان برمیگردد بلکه موجب معرفی کردن و تبلیغ سینه به سینه برایتان بشود. اما در کنار این مهم نیز می توان به مواردی جهت افزایش فروش رستوران کرد مانند:ارائه تخفیف در روزهای خاصی از سال،میزبان شدن رستوران برای مراسم ها خاصی از مشتریان مانند دورهمی ها و… و هم چنین ارائه تخفیف خوب برای این گونه مراسم ها در این صورت تعداد زیادی از افراد می توانند از خدمات رستوران شما لذت ببرند.

حتما بخوانید :   فرنچ پرس

به طور خلاصه جهت افزایش فروش رستوران باید هم برای جذب مشتری جدید برنامه داشته باشید با یادگرفتن روش های بازاریابی جدید، و هم برای مشتریانی که جذب می شوند برنامه ای مانند ارائه تخفیف و… داشته باشید.

حال در جهت کاهش هزینه ها در جهت بالایردن حاشیه سود رستوران می توان موارد زیر را مدنظر قرار داد:

1.غذا: همانطور که بیان شد غذا و کیفیت آن مهم ترین نکته در افزایش فروش است قابل ذکر است که این مهم در کاهش هزینه ها نیز موثر است چرا که در صورتی که به عنوان مثال آشپز ماهری برای رستوران استخدام نشده باشد ممکن است دورریز مواد اولیه افزایش یابد و یا در صورت مشخص نبودن هدف رستورن ممکن است در منوی غذایی غذاهایی را سرو و آماده کنید که در آن محل طرفداری نداشته باشد و موجب افزایش هزینه ها می شود.

2.چیدمان مناسب میزهای رستوران:

میزها به گونه ای چیده شوند که به عنوان مثال دونفر از میز 6 نفره استفاده نکنند. رایج ترین چیدمان در رستوران میزهای دو نفره است.

3.اطمینان حاصل کنید که کارکنان مواد غذایی مفید را دور نمی ریزند.

4. هنگام طراحی منو قیمت را به طور صحیح در نظر بگیرید که در ادامه باعث ضرر کردن نشود.

6. در کنترل هزینه های آب و برق و گاز که هزینه های متغیر هستند کوشا باشید.

هم چنین می توانید موادغذایی اولیه را از کشاورز و به طور مستقیم خریداری کنید بدون پرداخت هزینه های اضافی به واسطه ها

گروه صنعتی مجملی باسابقه چندین سال فعالیت در زمینه رستوران داری و هم چنین ارائه تجهیزات رستوان، تجهیزان کافی شاپ، وسایل فست فود و…..شما را در راه اندازی و مدیریت رستورانتان همراهی می کند. جهت ارتباط بیشتر با ما می توانید ما را در پیج اینستاگراممون و یا در کانال تلگراممون همراهی کنید.

حتما بخوانید :   گرمکن غذا (برقی، رومیزی، صنعتی، رستورانی)
برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و دریافت پیشنهادات ویژه شماره موبایل خود را ثبت نمایید ثبت شماره