تجهیزات رستوران

تجهیزات رستوران شامل سنتی، صنعتی، ایتالیایی، تجهیزات پخت و تجهیزات بیرون بر از جمله محصولات گروه تولیدی مجملی است. شرکت مجملی به عنوان بهترین برند تجهیزات آشپزخانه صنعتی آماده ارائه خدمت به مشتریان است.

تجهیزات رستوران سنتی

تجهیزاتی که در طبخ غذاهای سنتی مانند آش، حلیم و کباب استفاده می شوند نسبت به غذاهای فست فود کاملا متفاوت هستند. اکثر افراد فکر می کنند که هنر آشپز در پخت غذا باعث طعم متفاوت آن می شود ولی تاثیر تجهیزات مورد استفاده در پخت غذا را نمی توان نادیده گرفت. زیرا عواملی مثل میزان و نحوه حرارت دهی به غذاها از کنترل آشپز خارج است و تنها یک دستگاه استاندارد می‌تواند بهترین کمک کننده به آشپز باشد تا بتواند غذایی دلچسب تهیه کند. امروزه برای تهیه غذاهای سنتی دستگاه هایی تخصصی وجود دارد که به راحتی قابل تنظیم بوده و علاوه بر افزایش سرعت کار بر کیفیت غذا نیز تاثیر دارد. به طور کلی برخی از تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی رستوران سنتی عبارتند از:

دستگاه گوشت ریش کن؛ دستگاه حلیم زن؛ کباب سیخ گیر؛ کباب پز؛ فر پخت دیزی؛ دیگ پخت دوجداره برنج؛ سیخ شور؛ فر دمکن؛ اجاق گاز؛ چرخ گوشت و …

تجهیزات رستوران صنعتی

تجهیزات مورد استفاده در رستوران های صنعتی علاوه بر افزایش سرعت پخت و پز باعث حفظ کیفیت و ارزش مواد غذایی می شوند و غذاهایی با طعم مطلوب به شما ارائه می دهند. این تجهیزات تنوع بسیار زیادی دارند و در ابعاد و اندازه های مختلف طراحی و تولید می شوند. بهترین برند تجهیزات آشپزخانه صنعتی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و نسبت به رطوبت و گرما مقاوم هستند. این دستگاه ها معمولا از جنس استنلس استیل بوده و برای ساعات کاری طولانی مناسب هستند. برخی از تجهیزات تولیدی گروه مجملی عبارتند از:

فر ترکیبی؛ یخچال؛ یخ ساز؛ خردکن؛ سرخ کن؛ مرغ خرد کن؛ خلال کن؛ گرمخانه رستورانی؛ مریناتور؛ میکسر و …

 

تجهیزات رستوران ایتالیایی

تجهیزات مورد استفاده در رستوران های ایتالیایی با تجهزات رستوران های سنتی و صنعتی تفاوت های زیادی دارد. مهم ترین تفاوت اصلی مربوط به تجهیزات پخت است. منوی اصلی رستوران های ایتالیایی متشکل از انواع پیتزا و پاستا است که برای تهیه آنها از دستگاه های خاصی استفاده می شود. برخی از انواع این تجهیزات که توسط گروه تولیدی مجملی تولید و به بازار عرضه می شود عبارتند از:

پاستا پز برقی و گازی؛ فر ریلی پیتزا؛ فر صندوقی پیتزا؛ فر گردان پیتزا؛ تنور پیتزا ایتالیایی؛ کانتر پیتزا؛ خمیر پهن کن؛ خمیرگیر؛ سرخ کن؛ شوتینگ سیب زمینی و …