سرخکن کنتاکی

سرخ کن کنتاکی

در صورتی که شما بخواهید مرغ سوخاری به شکل برند KFC آماده و به مشتریان خود بفروشید نیازمند رعایت یک پروسه از نحوه ی انتخاب مرغ گرفته تا خرد کردن و پخت آن هستید.

دستگاه کاتر مرغ

یکی از دستگاه های موجود در وسایل فست فود یا رستوران ها دستگاه کاتر مرغ است.

برا ی فروش مرغ کنتاکی یا باید مرغ های با وزن حدود 1.200 تا 1.400 را به شکل مشخصی خرد کرده که برای  این کار می توانید از دستگاه کاتر مرغ استفاده کنید.

دستگاه کاتر مرغ مورد استفاده در آشپزخانه صنعتی این ویژگی را دارد  که تکه های مرغ را یکنواخت برش داده و تمام تکه های مرغ یکنواخت و منظم در می آیند. در حالی  که چاقو به دلیل سر خوردن باعث می شود تکه های مرغ یکنواخت خرد نشود.

مراحل آماده سازی مرغ

پس از خرد کردن مرغ ها، در مرحله ی آماده سازی باید مرغ به همراه آب و پودر مرینه نسبت مشخصی با وزن مرغ ها در دستگاهی به نام مریناتور بین 15 تا 20 دقیقه قرار گیرد که این دستگاه باعث می شود طعم مرغ  بهبود یافته و بوی زحم مرغ از بین برود و در عین حال پوست مرغ یک حالت چسبندگی پیدا کرده تا وقتی که در دستگاه پودرزن یا بردینگ قرار گرفت پودر های مرغ را به خود جذب کند.

پس از این مرحله که مرحله ی اماده سازی بود مرغ می تواند 12 الی 24 ساعت در داخل یخچال نگهداری شود. هنگامی که نیاز به پخت مرغ باشد باید مرغ های مرینه شده داخل دستگاه پودر زن قرار گرفته و به صورت دستی مرغ ها پودر بخورد.
توجه داشته باشید دستگاه بردینگ یا پودر زن در صورتی که موتور دار باشد یا حتی بدون موتور، پودر زدن مرغ ها به صورت دستی انجام می شود. ولی به دلیل اینکه وقتی مرغ های مرینه شده داخل مخزن پودر که قرار می گیرد مقداری آرد و پودر روکش گلوله می شود و این پودر های گلوله شده باید برای پودر زدن بعدی از بقیه پودر ها جدا شود در دستگاه موتوردار بردینگ یا پودر زن این کار به صورت برقی انجام می شود و پودرهای گلوله شده از پودرهای سالم الک میشودو در صورتی که میز شما موتور نداشته باشد این کار یعنی الک کردن پودر باید به صورت دستی انجام گیرد.

استفاده از سرخ کن صنعتی

برای پختن مرغ بعد از اینکه پودر زده شد،باید قسمت های استخوان دار مرغ که پخت مشکل تری دارند را داخل دستگاه سرخ کن تحت فشار گذاشت. در این دستگاه مرغ با فشار بخار روغن در عرض 15 دقیقه پخته می شود. البته بعضی از آشپز ها فیله های مرغ را هم ترجیح میدهند که داخل این دستگاه پخته شود و بعضی دیگر فیله و قارچ مرغ را داخل دستگاه های سرخ کن رو باز تهیه و سرخ می کنند.

در زیر می توانید نمونه هایی از مدل سرخکن کنتاکی را مشاهده نمائید:

سرخکن گارلند- لوازم آشپزخانه صنعتی

سرخکن گارلند

سرخکن هنی پنی

سرخکن هنی پنی

عکس های بیشتر از مدل سرخکن کنتاکی:

سرخکن کنتاکی- لوازم فست فود  سرخکن کنتاکی - لوازم آشپزخانه صنعتی  سرخکن کنتاکی - تجهیزات فست فود

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و دریافت پیشنهادات ویژه شماره موبایل خود را ثبت نمایید ثبت شماره