مصرف سالانه فست فود
مصرف سالانه فست فود در ایران
9 فروردین 1398
تفاوت انواع سرخ کن های صنعتی در بازار
تفاوت انواع سرخ کن های صنعتی موجود در بازار
18 فروردین 1398
5/5 - (1 امتیاز)

چه ویژگی هایی از یک رستوران خوب باید انتظار داشت ؟

امروزه یکی از تفریحات مردم خوردن غذا بیرون از منزل می باشد و هر خانواده با توجه به میزان درآمدش به رستوران های گران و یا ارزان قیمت و ارزن رجوع می کنند و ساعاتی را در کناره خانواده و عزیزانشان سپری می کنند.

ویژگی های یک رستوران خوب چیست؟

متاسفانه در بیشتر دنیا با وجود اینکه تعداد بسیار زیادی رستوران وجود دارد اما تعداد رستوران هایی که از هر نظر خوب و عالی و مورد پسنده مشتری باشند، و غذای با کیفیتی نیز داشته باشند بسیار کم است . رستوران های خوب که بتوان در آنها از غذای سالم و خوش طعم مطمئن بود، چند ویژگی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

ارائه غذای با کیفیت

وقتی مردم وارد یک رستوران می شوند توقع دارند که از غذای خوب و خوش طعم و سالم لذت ببرند.رستوران های خوب، در این زمینه نهایت تلاش و دقت خود را به کار می برند که غذاهای باکیفیت در اختیار مردم می گذارند .
این رستوران ها بالاترین استانداردها را در مورد غذایی که ارائه می دهند در نظر می گیرند . در ضمن از این استانداردها همیشه استفاده می کنند و هر زمان که قدم به آن رستوران بگذارید، با غذای باکیفیتی روبه رو می شوید .
موارد بسیاری به ما کمک می کنند تا یک غذای سالم و بهداشتی را تشخیص دهیم . این موارد عبارتند از ظاهر غذا (اندازه، شکل، رنگ)، بافت، طعم و بوی آنها . هرگاه غذایی مانده باشد، طراوت خود را از دست داده و طعم خوبی نخواهد داشت .
همچنین رستوران هایی که همیشه غذای با کیفیتی به مشتریان خود ارائه می دهند، معروف و شناخته شده هستند . وارد هر شهر و محله ای که شدید، می توانید از افراد آن منطقه سراغ رستوران های خوب را بگیرید .

حتما بخوانید :   وسایل کنتاکی دست دوم در اصفهان

پاکیزگی رستوران

پاکیزگی و رعایت اصول بهداشتی در رستوران بسیار ضروری و مهم است. هیچ کس دوست ندارد در مکانی کثیف غذا خورده و خود را در خطر بیماری، مسمومیت های غذایی، قرار دهد و لذت روزهای خوب مسافرت را با بیماری از دست بدهد .
وقتی قدم به یک رستوران می گذارید، می توانید حدس بزنید که این رستوران به تمیزی چقدر اهمیت می دهد . در رستوران های غیربهداشتی، حتی غذاهای خوشمزه ارزشی نخواهند داشت، زیرا افراد را گرفتار بیماری و مسمومیت خواهند کرد .
مراجعه به سرویس بهداشتی یک رستوران می توانید بفهمید که آن رستوران به بهداشت چقدر اهمیت می دهد .
رستوران های با کیفیت که از نظر بهداشتی به تمام موارد ضروری توجه می کنند، گواهینامه گرفته و به عنوان رستوران های خوب معرفی می شوند .
این رستوران ها گواهینامه کیفیت خود را در معرض دید مشتریان قرار می دهند . چنانچه این گواهینامه را دیدید، می توانید تا حد نسبتاً بالایی از تمیز و بهداشتی بودن رستوران مطمئن باشید .

محیط رستوران

رستوران های خوب که می خواهند تأثیر خوبی روی مشتریان خود بگذارند، فضای رستوران را دلچسب و زیبا و خوشایند می کنند .این رستوران ها معمولاً از دکورهای زیبایی بهره مند هستند. در حقیقت آنها با این روش، افراد بسیاری را به رفتن به آنجا تشویق می کنند .
خوردن غذا در یک محیط شیک و زیبا می تواند لحظات لذت بخشی و شیرین را به همراه داشته باشد.محیط این رستوران ها معمولاً با وجود صندلی های راحت، پخش موسیقی ملایم و نورپردازی، عالی و دوست داشتنی می شود .

حتما بخوانید :   بیمه رستوران

کارکنان رستوران

کارکنان رستوران های باکیفیت معمولاً رفتار مناسبی با مشتری دارند و در انجام کارهایشان سرعت عمل به خرج می دهندو آن ها دایما در حال تمیز کردن میزهای غذای مشتریان قبلی هستند و هرگز اجازه نمی دهند، مشتریان جدید پشت میزهای کثیف بنشینند و ناراضی باشند.
ظاهر و لباس آنها مرتب است و نشانه ای از آلودگی در آنها دیده نمی شود . به غذاهای رستوران هایی که کارکنانشان تمیز و مرتب و حرفه ای نیستند، هرگز نمی توان اعتماد کرد . همچنین کارکنان رستوران باید دارای کارت بهداشت باشند و مشتریان حق دارند که این موضوع را بررسی کنند .

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و دریافت پیشنهادات ویژه شماره موبایل خود را ثبت نمایید ثبت شماره