دستگاه تصفیه روغن خوراکی با حرارت بالا

هزینه راه اندازی فست فود
هزینه راه اندازی فست فود
20 آبان 1399
یخ ساز صنعتی
یخ ساز صنعتی (حبه ای، پودری، پولکی، توپی)
24 آبان 1399
دستگاه تصفیه روغن خوراکی

 

دستگاه تصفیه روغن خوراکی که در این مقاله قصد داریم به شما معرفی کنیم، یکی از وسایل ضروری در آشپزخانه های صنعتی است. وجه تمایز این دستگاه با دستگاه های مشابه دیگر، تصفیه روغن داغ و با حرارات بالا توسط آن است. سرخ کردن، یکی از روش های رایج در پخت و پز مواد غذایی در سراسر دنیاست. این روش طبخ، سریع و آسان است. به همین دلیل اکثر رستوران ها و فروشگاه های فست فود، غذاهای سرخ شده را سرو می کنند. ماهی، استیک ، مرغ و سیب زمینی سرخ شده، از جمله غذاهای پرطرفدار در میان مشتریان فست فود هستند.

 

دستگاه تصفیه روغن خوراکی صنعتی

روغن های خوراکی مورد استفاده برای سرخ کردن مواد غذایی، اغلب روغن های گیاهی هستند. در اثر حرارت زیاد یا طولانی بودن مدت زمان سرخ کردن، مولکول های روغن و مواد غذایی می سوزند. در نتیجه رنگ این روغن ها تیره می شود. به علاوه، روغن هایی که چندبار استفاده شده اند، بر طعم و بوی غذا تاثیر گذاشته و غذا را بدهضم می کنند. از طرفی روغنی که به صورت مکرر برای سرخ کردن، مورد استفاده قرار می گیرد دارای مقداری ناخالصی و مواد غذایی سوخته است و باید برای استفاده مجدد تصفیه شود.

دستگاه تصفیه روغن خوراکی، یکی از تجهیزات ضروری در راه اندازی رستوران و فست فود است. با استفاده از این دستگاه می توان روغن را تصفیه کرده و آنرا مجددا برای طبخ غذا استفاده کرد. این دستگاه برای فیلتر کردن روغن، طراحی شده و باعث ماندگاری روغن و حفظ کیفیت غذای سرخ شده می گردد. خرده غذاها و رسوبات ایجاد شده در اثر سرخ كردن با حرارت بالا، باعث کاهش عمر مفید روغن می شود. مگر اینكه یك سیستم فیلتراسیون و تصفیه روزانه در آن برقرار باشد. این دستگاه ذرات معلق در روغن را تا حد زیادی، جدا کرده و رنگ و بوی آن را احیا می کند.

دستگاه تصفیه روغن خوراکی

مزایای دستگاه تصفیه روغن خوراکی

روغن های خوراکی، حاوی مقداری پارافین برای طعم دادن به غذا هستند. پارافین در دمای محیط، جامد می شود و برای تصفیه آن دمای بالای 100 درجه سانتیگراد لازم است. دستگاه تصفیه روغن خوراکی، روغن داغ 180 درجه سانتیگراد را با بالاترین کیفیت، تصفیه می کند. این دستگاه نیازی به تعویض فیلتر ندارد. فیلترهای معمولی مانند فیلترهای کاغذی و پارچه ای، برای تصفیه اینگونه روغن ها مناسب نیستند. زیرا:

 • سرعت تصفیه در فیلترهای معمولی، بسیار پایین بوده و روغن در حین تصفیه سرد شده و نمی تواند از منافذ فیلتر عبور کند.
 • چسب و لاستیک مورد استفاده برای آب بندی فیلترهای معمولی کاغذی و پارچه ای در دمای بالای 90 درجه سانتیگراد، ذوب می شوند.
 •  چسب و لاستیک مورد استفاده برای آب بندی فیلترهای معمولی، در دمای بالای 80 درجه سانتیگراد سرطان زا هستند. تماس این مواد شیمیایی با روغن داغ، برای سلامتی مضر است.

دستگاه تصفیه روغن خوراکی

مکانیسم عمل

در دستگاه تصفیه روغن خوراکی، یک پمپ قوی با جریان 4GPM، روغن استفاده شده را از فیلترهای قدرتمند، به گردش در می آورد. بدین ترتیب خرده غذاها و رسوباتی که باعث ایجاد طعم نامطلوب می شوند و عمر مفید روغن را کاهش می دهند، به دام می افتند. این پمپ، سپس روغن تصفیه شده را دوباره به ظرف سرخکن برمی گرداند. به راحتی می توانید فیلتر را بردارید و تمیز کنید.

روغن تصفیه شده به راحتی توسط یک شیلنگ 5 اینچ به ظرف سرخکن برمی گردد. این شیلنگ خرده غذاها را از دیواره ها و کف سرخکن، می شوید. هیتر شیلنگ، گرفتگی های ناشی از رسوبات روغن را از بین می برد. روغن استفاده شده، از طریق این شیلنگ پمپاژ می شود و روغن تصفیه شده به سرخکن برمی گردد.

 

ویژگی های دستگاه

 • امکان تصفیه روغن داغ با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد توسط دستگاه تصفیه روغن خوراکی
 • توانایی تصفیه روغن در زمانی بسیار کوتاه (5 لیتر در دقیقه)
 • حجم بالای مخزن دستگاه و امکان تصفیه روغن در مقادیر زیاد (دارای ظرفیت 40 لیتر روغن)
 • وجود چرخ های مقاوم در زیر دستگاه، برای حمل و نقل آسان در آشپزخانه
 • افزایش طول عمر روغن مصرفی و صرفه جویی در هزینه
 • دارای گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش
 • امکان باز و بسته شدن قسمت های مختلف دستگاه و شستشوی آسان
 • محفظه و غلاف پمپ از جنس استنلس استیل با دوام
 • دارای کاور و دسته تاشو برای نگهداری ایمن و آسان
 • دارای طراحی ساده و سهولت استفاده
 • دارای خط ساکشن گرم، برای روغن های جامد

دستگاه تصفیه روغن خوراکی

ساخت دستگاه تصفیه روغن خوراکی

گروه تولیدی مجملی با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا، موفق به ساخت دستگاه تصفیه روغن خوراکی با بهترین متریال و قابل رقابت با نمونه های خارجی شده است. این دستگاه از قابلیت فیلتر روغن در مقادیر بسیار زیاد برخوردار بوده و می تواند در زمانی کوتاه (20 لیتر در 2 دقیقه)، روغن را تصفیه کند. تکنسین ها و متخصصان ما در راه اندازی و نصب این دستگاه به شما کمک می کنند. مشتریان می توانند پس از فعال سازی دستگاه نیز از پشتیبانی کامل برخوردار باشند.

 

به دوستان خود معرفی کنید