راه اندازی رستوران
بهداشت در رستوران
15 شهریور 1399
سینک ظرفشویی
شستشوی سینک ظرفشویی
17 شهریور 1399
Rate this post

رستوران ها در معرض اتفاقات و خطرات بسیاری هستند از جمله این حوادث می توان به ریسک آتش سوزی و از بین رفتن کل سرمایه و به خطر افتادن جان کارکنان، ریسک حادثه لیز خوردن و سرخوردن و در نهایت شکستگی دست یا پا، برق گرفتگی و… با این وجود درصورتی که آینده نگری نشده باشد و به فکر بیمه کارکنان و بیمه رستوران نباشیم در صورت وقوع هر اتفاقی با مشکل پرداخت خسارت و از بین رفتن سرمایه مواجه می شویم.با توجه به وقوع هر اتفاقی بیمه ای متناسب آن وجود دارد در واقع بیمه رستوران می تواند به چند دسته تقسیم شود:

1.بیمه نامه مسئولیت مدنی کارفرما برای اتفاقاتی که ممکن است برای کارکنان واقع شود.

2. بیمه نامه مسئولیت مدنی رستوران برای مشتریانی که ممکن است در رستوران شما برای آنها مشکلی رخ دهد.

3.بیمه نامه آتش سوزی که با توجه به استفاده زیاد از گاز و در تماس بودن با آتش بسیار ضروری است.

4. بیمه تامین اجتماعی:براساس تکلیف قانونی هر کارفرمایی موظف است کارکنان خود را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی دربیاورد.

رستوران ها یکی از مکان های پرتردد است که امکان بروز اتفاق در آن زیاد است در اینصورت است که بیمه  رستوران امری ضروری به حساب می آید.حال به بررسی بیمه مسئولیت رستوران می پردازیم:

تصور کنید یکی از مشتریان در رستوران شما به دلیل لغزنده بودن کف رستوران لیز خورده و دست یا پا او شکسته شود.یا در مثال دیگر در نظر بگیرید یکی از کارکنان حین کار با تجهیزات رستوران دچار مشکلی شود. اینجاست که برای پرداخت خسارتها مدیر رستوران دچار مشکل می شود. بیمه مسئولیت رستوران یکی از انواع بیمه رستوران می باشد که خود به دو قسمت بیمه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان و پرسنل و دیگری بیمه مسئولیت رستوران در مقابل مشتریانی که به رستوران شما می آیند.

حتما بخوانید :   شستشوی ظروف بدون ماشین ظرفشویی

خسارتهای زیر شامل این بیمه نمی شود:

خسارات ناشی از حوادث طبیعی هم چون سیل، زلزله، تششعات رادیو اکتیو
خسارات ناشی از جنگ ها و شورش ها
خساراتی که به دلیل تخلف از قوانین حوزه مربوطه ایجاد شود

نحوه پرداخت بیمه رستوارن:

حق بیمه رستوران به دو صورت نقد و اقساط پرداخت می شود. اقساط بدین صورت پرداخت می گردد که ۳۰ الی ۴۰ درصد از مبلغ کل حق بیمه به صورت نقد پرداخت می گردد و ما بقی به صورت ۲ الی ۳ قسط که هر یک بصورت چک در وجه بیمه صادر می گردد.

با توجه به مطالب ذکر شده این امر بسیار مهم می باشد زیرا حادثه خبر نمی کند و در صورت انجام ندادن این مهم و یا عقب انداختن آن ممکن است متحمل خسارات جانی و مالی بسیاری شویم.

شما عزیزان اگر در فکر راه اندازی مجموعه های خود هستید می توانید در پیج اینستاگرام ما و یا کانال تلگرام با ما در تماس باشید تا شما را در راه اندازی فست فود و رستوران های یاری کنیم. گروه صنعتی مجملی تمام تجهیزات رستوران، وسایل فست فود انواع فرها شامل فر پیتزا  فر صندوقی را دارا می باشد.

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و دریافت پیشنهادات ویژه شماره موبایل خود را ثبت نمایید ثبت شماره