تجهیزات آشپزخانه صنعتی – نکات مهم برای خرید

کافه رستوران سیار
کافه رستوران سیار چیست؟
28 اردیبهشت 1402
دستگاه تصفیه روغن فست فود و رستورانی
افزایش عمر روغن سرخ کردنی و استفاده مجدد از آن
10 خرداد 1402
5/5 - (2 امتیاز)

آشپزخانه های صنعتی دارای لوازم و وسایل حرفه ای هستند که برای عملکرد در سطوح بسیار کاربردی و بادوام طراحی شده اند. نکات و ترفندهای ساده می تواند سبک صنعتی را به ایده های آشپزخانه شما اضافه کند. در این مطلب قصد داریم تا نکاتی را در رابطه با خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی یا فست فود یادآوری کنیم.

 

نکاتی مهم در خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

1. معیارهای خرید تجهیزات آشپزخانه را مرور کنید

آشپزخانه یک رستوران، معمولاً  در دید مشتریان نیست و به غیر از کارمندان خود رستوران و گاهی هم ماموران بهداشت، کسی آن را نمی بیند. همیشه باید این سوال را بپرسید که این وسیله چه قدر اهمیت و کاربرد دارد؟

2. در خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی فضای آشپزخانه خود را در نظر بگیرید

در خرید تجهیزات آشپزخانه، مساحت آشپزخانه و شکل هندسی آن باید در نظر گرفته شود. همچنین اگر آشپزخانه ای شلوغ و به هم ریخته دارید، در ابتدا باید فکری به حال نظم دادن به آن بکنید و فضای خالی برای وسیله یا تجهیزات جدید باز کنید. منظم بودن یک آشپزخانه، بازدهی کارکنان شما را افزایش خواهد داد.

3. مطمئن شوید وسیله ای که می‌خرید مصرف صنعتی دارد نه خانگی

این مسئله ممکن است در مورد اکثر تجهیزات آشپزخانه مصداق داشته باشد. خرید تجهیزات کوچک، اگر چه در ابتدا ممکن است به صرفه تر باشند، اما بعید به نظر می‌رسد که کارآیی یک دستگاه صنعتی را داشته باشند. تجهیزاتی که خریداری می‌کنید باید توان استفاده روزانه را داشته باشند.

4. در خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی از کسی کمک بخواهید

قطعاً یکی از ایده‌هایی که می‌توان هنگام خرید تجهیزات رستوران اجرا کرد، همراه کردن کسی است که در حال حاضر آشپزخانه دارد یا قبلاً داشته است. استفاده از تجربیات دیگران، کمک بسیار موثر و مطمئنی است که می‌توانید داشته باشید. به این فکر کنید که قرار است هزینه بالایی برای خرید تجهیزات داشته باشید و حتی یک ایده می‌تواند سود زیادی در دراز مدت نصیب شما بکند.

حتما بخوانید :   خلال کن

 

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

5. تا جایی که می‌توانید محصول را بررسی کنید

حتی اگر به اندازه کافی به فروشنده خود اطمینان دارید، سعی کنید برای اطمینان خاطر خودتان هم که شده، یک بار عملکرد دستگاه را بررسی کنید. نوع عملکرد دستگاه، شیوه تمیز کردن قطعات مختلف، نوع استفاده و کارکرد تمام دکمه‌ها، بخش‌ها و اجزای آن را بررسی کنید. مهم ترین نکته این است که دستگاه همان طور که شما تصورش را دارید عمل کند.

6. روی خرید یخچال و تجهیزات پخت و پز سرمایه گذاری کنید

برای خرید یخچال و تجهیزات پخت و پز صنعتی باکیفیت، بیشتر هزینه کنید تا گرفتار هزینه های ناشی از تعمیر و نگهداری نشوید. همه آشپزخانه های صنعتی نیاز به یک نوع سیستم خنک کننده دارند. بدون یخچال، آشپزخانه نمی تواند مواد اولیه و غذاهای آماده را تازه نگه دارد. فریزرها نیز بخش مهمی از مدیریت موجودی هستند.

گروه تولیدی مجملی با سابقه ای طولانی در زمینه راه اندازی رستوران و راه اندازی فست فود با بهره گیری از متخصصان با تجربه آماده ارائه مشاوره به متقاضیان است. اگر قصد راه اندازی یک آشپزخانه صنعتی برای کسب و کار خود دارید برای خرید وسایل همبرگر و ساندویچ، وسایل کنتاکی، وسایل پیتزا، وسایل کافی شاپ و تجهیزات رستورانی و دریافت مشاوره با شماره 09130003688 تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و دریافت پیشنهادات ویژه شماره موبایل خود را ثبت نمایید ثبت شماره