راه اندازی فست فود | نکات مهم + هزینه ها

وسایل فست فود دست دوم در اصفهان
وسایل فست فود دست دوم در اصفهان
18 بهمن 1402
راه اندازی خط تولید سوخاری و کنتاکی کیلویی
20 اردیبهشت 1403
5/5 - (3 امتیاز)

راه اندازی فست فود | نکات مهم + هزینه ها

این روزها راه اندازی فست فود شغلی جذاب و پر درآمد محسوب می شود و برای افرادی که به پخت و پز و سرو غذا علاقه مند هستند مناسب است. این شغل، به دلیل پرطرفدار بودن فست فود ها و بیرون برها در میان اقشار مختلف جامعه و مخصوصا جوانان و همچنین اشتیاق مردم به خوردن غذا در بیرون از منزل، نسبت به بسیاری از مشاغل دیگر ریسک کمتری دارد. اما چالش هایی مانند هزینه راه اندازی فست فود، مکان مناسب برای تاسیس، مسائل بهداشتی و… نیز در شروع این کار وجود دارد که قبل از شروع کار باید آنها را پیش بینی نمود. اگر شما نیز با سوال هایی نظیر برای راه اندازی فست فود چقدر سرمایه لازم است؟ مواجه هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا جواب سولات خود در این زمینه را دریافت کنید.

معنای واژه فست فود

حال درک واژه ی فست فود برای ما کمی با دوگانگی معنا روبرو شده است و فست فود تنها به معنای غذای سریع آماده شده می باشد بلکه تاکید اغلب بر روی کیفیت ،طعم و عطر غدا می باشد.
از طرفی ایده های جالبی برای مکان آن ها نیز فراگیر شده است و از رستوران های بزرگ با خدمات کامل تا به صورت بیرون بر و یا حتی میزهای که در پیاده رو ها تعبیه شده است وجود دارد.
حال ما می خواهیم با تلفیقی از نکات برای شما مقاله ای گرد آوریم تا برای راه اندازی فست فود انجام چه کارهایی لازم و چه کارهایی را نباید انجام دهید؟! اینکه چطور فست فود خود را مدیریت کنید و به موفقیت در این زمینه برسید.

مشاوره، تحقیق و بررسی

با توجه به فراگیر بودن این شغل و رقابتی بودن آن واجب است که قبل از راه اندازی فست فود شما تحقیات لازم را به عمل آورید و از تجربه ی کسانی که در این شغل فعالیت دارند استفاده نمایید. سعی کنید در رویدادهایی که مربوط به راه اندازی مکان جدید می باشد شرکت کنید تا متوجه شوید که چه کارهایی پر منفعت و چه کارهایی بی فایده خواهد بود. حتی با افرادی که در این زمینه موفق نبوده و یا شکست خورده اند صحبت کنید تا علل شکست آن ها را پیدا کنید و شما آنها را تکرار نکنید.
و همین طور در گفت و گوهای آنلاین در این زمینه شرکت کنید تا نیاز سنجی از مشتریان و کاربران خود به دست آورید و به کار بگیرید.
اینکه شما بدانید چه چیزی برای شما مفید می باشد یا نه شما را در رسیدن به بازار هدفتان کمک می کند و این امکان را برای شما فراهم می آورد تا با طرح کسب و کار قوی و منسجم جلو روید.

 

هزینه راه اندازی فست فود

مکان راه اندازی فست فود

علاوه بر نکات ذکر شده سعی کنید بفهمید که در نقطه ای که شما قصد راه اندازی فست فود را دارید مشتریان آن منطقه تا چه حد امکان خرید دارند و قیمت در نظر گرفته شده برای محصولاتتان چقدر برای آن ها معقول و مناسب به نظر می رسد. راجع به مکان های پرتردد و مکان های بالقوه برای شغل خود نیز تحقیق نمایید و اگر قصد راه اندازی فست فود در حاشیه شهر را دارید به این نکته توجه کنید که چه جاذبه ای می توانید ایجاد کنید تا مشتری ها را به سوی خود جذب نمایید و برای مشتری این ارزش را داشته باشد که به فکر مسافت نباشد و برای حضور در فست فود شما مشتاق باشد.

حتما بخوانید :   ضوابط طراحی آشپزخانه بیمارستان

کار را از کوچک به بزرگ شروع کنید

هر انسانی به دنبال تحقق آرزوهای خود می باشد. و در رویای خود آرزوها و هدف های بزرگی را می پروراند. اما نکته ای که بد نیست به آن توجه نمایید برای تحقق آرزوهای بزرگ خود از مراحل ابتدایی و به صورت کوچک شروع کنید. در این مورد قطعا شما به یک پیشخوان بزرگ و همین طور رستوران های زنجیره ای فکر می کنید. حال شروع کردن کار ار مراحل ابتدایی و کوچک برای شما مزیت هایی دارد. از جمله اینکه شما در ابتدا با همه ی مشکلات و کم و کاستی ها در این زمینه آشنا می شوید و هنگام شروع کار با وسعت بیشتر آن ها را تکرار نخواهید کرد. مزیت بعدی اینکه شما با انتظارات و خواسته های مشتریان خود آشنا می شوید و برای کار در اشل بزرگتر آنها را به کار خواهید برد. که همین موارد سبب موفقیت روز افزون شما خواهد شد.

نوشتن طرح کسب و کار قبل از شروع کار

امروزه ثابت شده است که برای شروع یک کسب و کار جدید بهتر است به سراغ بیزنس مدل و بیزینس پلن بروید . این مدل ها به شما کمک خواهند کرد تا روند کار و بهینه سازی آن را به شما نشان می دهند. و شما در ادامه ی روند کاری خود به تمامی مسائل و مشکلات از قبل فکر نموده اید و برای آن ها چاره ای اندیشیده اید. و در مقابل تهدیدات به خوبی حفط می شوید. مزیت این کار این است که اگر شما به دنبال جذب شریک و سرمایه گذار باشید با این مدل ها به راحتی می توانید برنامه ی آینده را پیش روی آن ها متصور کنید و برای جذب سرمایه آن ها را متقاعد نمایید.

سرمایه لازم برای راه اندازی فست فود

بد نیست بدانید که همه ی کارها از ابتدا به سرمایه آنچنانی و یا وجود سرمایه گذار ندارند. خصوصا که اگر شما از کسب و کارهای کوچک شروع کنید می توانید کار خود را با وام ها کوچک جلو ببرید.
اگر هم به دنبال سرمایه گذار می گردید ، لازم است از قبل برایش برنامه ریزی کنید . و از طرح کسب و کارتان برای در خواست وام و برنامه های سرمایه گذاری استفاده نمایید . سرمایه گذاران و وام دهندگان این حق را دارند تا همه چیز را راجع به ایده های تجاری و معاملات شما بدانند. واقع بین باشید که چقدر پول احتیاج است . شما با خرید تجهیزات داخلی و اجتناب از خرید تجهیزات اضافی می توانید پول خوبی را پس انداز کنید. و در آینده با پول اضافی نقشه های دیگری را عملی سازید.

حتما بخوانید :   خط تولید بیسکویت (فروش ماشین آلات و راه اندازی خط تولید بیسکویت)

هزینه راه اندازی فست فود

برای راه اندازی فست فود چقدر سرمایه لازم است؟

مشکلات مالی یکی از دلایل عمده موثر در ناکامی راه اندازی فست فود است. این مشکلات ممکن است ناشی از کمبود حجم سرمایه گذاری و یا عدم بودجه بندی صحیح باشد. بنابراین جمع آوری اطلاعات صحیح و مشاوره با کارشناسان خبره در این زمینه می تواند بسیار کمک کننده باشد. به طور کلی هزینه راه اندازی فست فود از فاکتورهای زیر نشات می گیرد:

  • هرچه محل مورد نظر شما برای راه اندازی فست فود بزرگ تر باشد، هزینه سرمایه گذاری افزایش می یابد. به علاوه با افزایش متراژ، هزینه دکوراسیون و تجهیزات لازم نیز افزایش می یابد.
  • راه اندازی فست فود در محیط های لوکس و مناطق گران قیمت، به هزینه بیشتری نیاز دارد.
  • مکان های نوساز که از نظر ظاهری وضعیت مناسبی دارند، نسبت به مکان های قدیمی از هزینه راه اندازی کمتری برخوردارند.
  • مخارج لازم برای اجاره محل مورد نظر در صورت عدم مالکیت، از دیگر مواردی است که هزینه راه اندازی این کسب و کار را تحت تاثیر قرار می دهد.
  • اگر مغازه مورد نظر از لحاظ تجهیزات مکانیکی و تاسیسات وضعیت مناسبی داشته باشد، سرمایه لازم برای راه اندازی فست فود کاهش می یابد.
  • هرچه تنوع منوی فست فود افزایش یابد، هزینه تجهیزات لازم برای شروع این کسب و کار نیز افزایش می یابد.
  • برند تجهیزات و ماشین آلات مورد استفاده، از دیگر فاکتورهای مهمی است که هزینه ها را تحت تاثیر قرار می دهد.
  • اگر فعالیت رقبای شما در منطقه مورد نظر، خوب و چشمگیر باشد، هزینه شما نیز برای ارتقاء کیفیت افزایش می یابد.
  • مخارج بسته بندی مناسب برای فست فودهای بیرون بر، از دیگر عوامل تاثیرگذار بر هزینه است.

هزینه راه اندازی فست فود

سود راه اندازی فست فود

سوالی که معمولا برای افراد علاقه مند به راه اندازی فست فود پیش می آید، این است که سود راه اندازی فست فود چقدر است؟ در جواب به این سوال باید گفت که صنعت فست فود و رستوران، همواره از رونق نسبی برخوردار است. در واقع خوردن و آشامیدن جزئی از نیازهای ضروری و همیشگی انسان است. لذت ناشی از خوردن باعث شده که حتی رفتن به رستوران و محل های سرو غذا، نوعی سرگرمی و تفریح محسوب شود. بنابراین می توان گفت که صنعت غذا و فست فود از مشاغل پردرآمد و پرسود است. البته سودآوری این صنعت در گرو صرف هزینه و داشتن اطلاعات صحیح و دقیق است. بنابراین هرچه بیشتر بتوانید در این صنعت هزینه کنید، مسلما از سود بیشتری برخوردار خواهید شد.

 

گروه تولیدی مجملی با تجربه ای طولانی در زمینه طراحی و ساخت انواع تجهیزات آشپزخانه و راه اندازی رستوران و راه اندازی فست فود آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. برای اطلاع از نحوه خرید و قیمت دستگاه ها و دریافت مشاوره در زمینه کلیه تجهیزات رستورانی و فست فودی با شماره 09130003688 تماس حاصل فرمایید. همچنین در صورت تمایل میتوانید از طریق فرم زیر برای ثبت سفارش خود اقدام نمایید.

نام و نام خانوادگی(Required)
برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و دریافت پیشنهادات ویژه شماره موبایل خود را ثبت نمایید ثبت شماره