فر پیتزا ریلی
فر پیتزا ریلی
تیر 25, 1397
تجهیزات فست فود
تجهیزات فست فود
تیر 30, 1397
3.6/5 - (7 امتیاز)

راه اندازی فست فود

راه اندازی فست فود با کیفیت امروزه میتواند بسیار درامد زا باشد. در عصر کنونی صنعت غذایی ، فست فود و بیرون بر اهمیت زیادی پیدا کرده است. و تبدیل به یکی از کسب و کارهایی شده است که همیشه پر رونق می باشد. و با توجه به اینکه رعایت نکردن مسائل بهداشتی در آن ها می تواند خطرات جدی به بار بیاورد ولی همچنان میان مردم علاقه ی خاصی به آن ها وجود دارد.
مردم اکثرا مشتاق به خوردن غذا در بیرون از منزل خود می باشند و بدیهی است که برای خوردن یک غذای درجه ی یک باید بها و هزینه آن اگر چه زیاد باشد بپردازند.

معنای واژه فست فود

حال درک واژه ی فست فود برای ما کمی با دوگانگی معنا روبرو شده است و فست فود تنها به معنای غذای سریع آماده شده می باشد بلکه تاکید اغلب بر روی کیفیت ،طعم و عطر غدا می باشد.
از طرفی ایده های جالبی برای مکان آن ها نیز فراگیر شده است و از رستوران های بزرگ با خدمات کامل تا به صورت بیرون بر و یا حتی میزهای که در پیاده رو ها تعبیه شده است وجود دارد.
حال ما می خواهیم با تلفیقی از نکات برای شما مقاله ای گرد آوریم تا برای راه اندازی فست فود انجام چه کارهایی لازم و چه کارهایی را نباید انجام دهید؟! اینکه چطور فست فود خود را مدیریت کنید و به موفقیت در این زمینه برسید.

مشاوره ،تحقیق و بررسی

با توجه به فراگیر بودن این شغل و رقابتی بودن آن واجب است که قبل از راه اندازی فست فود شما تحقیات لازم را به عمل آورید و از تجربه ی کسانی که در این شغل فعالیت دارند استفاده نمایید. سعی کنید در رویدادهایی که مربوط به راه اندازی مکان جدید می باشد شرکت کنید تا متوجه شوید که چه کارهایی پر منفعت و چه کارهایی بی فایده خواهد بود. حتی با افرادی که در این زمینه موفق نبوده و یا شکست خورده اند صحبت کنید تا علل شکست آن ها را پیدا کنید و شما آنها را تکرار نکنید.
و همین طور در گفت و گوهای آنلاین در این زمینه شرکت کنید تا نیاز سنجی از مشتریان و کاربران خود به دست آورید و به کار بگیرید.
اینکه شما بدانید چه چیزی برای شما مفید می باشد یا نه شما را در رسیدن به بازار هدفتان کمک می کند و این امکان را برای شما فراهم می آورد تا با طرح کسب و کار قوی و منسجم جلو روید.

حتما بخوانید :   راه اندازی یک رستوران موفق

مکان راه اندازی فست فود

علاوه بر نکات ذکر شده سعی کنید بفهمید که در نقطه ای که شما قصد راه اندازی فست فود را دارید مشتریان آن منطقه تا چه حد امکان خرید دارند و قیت در نظر گرفته شده برای محصولاتتان چقدر برای آن ها معقول و مناسب به نظر می رسد.
راجب مکان های پرتردد و مکان های بالقوه برای شغل خود نیز تححقیق نمایید و اینکه اگر قصد راه اندازی فست فود در حاشیه شهر را دارید به این نکته توجه کنید که چه جاذبه ای می توانید ایجاد کنید تا مشتری ها را به سوی خود جذب نمایید و برای مشتری این ارزش را داشته باشد که به فکر مسافت نباشد و برای حضور در فست فود شما مشتاق باشد.

کار را از کوچک به بزرگ شروع کنید

هر انسانی به دنبال تحقق آرزوهای خود می باشد. و در رویای خود آرزوها و هدف های بزرگی را می پروراند. اما نکته ای که بد نیست به آن توجه نمایید برای تحقق آرزوهای بزرگ خود از مراحل ابتدایی و به صورت کوچک شروع کنید . در این مورد قطعا شما به یک پیشخوان بزرگ و همین طور رستوران های زنجیره ای فکر می کنید. حال شروع کردن کار ار مراحل ابتدایی و کوچک برای شما مزیت هایی دارد . از جمله : اینکه شما در ابتدا با همه ی مشکلات و کم و کاستی ها در این زمینه آشنا می شوید و هنگام شروع کار با وسعت بیشتر آن ها را تکرار نخواهید کرد. مزیت بعدی اینکه شما با انتظارات و خواسته های مشتریان خود آشنا می شوید و برای کار در اشل بزرگتر آنها را به کار خواهید برد. که همین موارد سبب موفقیت روز افزون شما خواهد شد.

نوشتن طرح کسب و کار قبل از شروع کار

امروزه ثابت شده است که برای شروع یک کسب و کار جدید بهتر است به سراغ بیزنس مدل و بیزینس پلن بروید . این مدل ها به شما کمک خواهند کرد تا روند کار و بهینه سازی آن را به شما نشان می دهند. و شما در ادامه ی روند کاری خود به تمامی مسائل و مشکلات از قبل فکر نموده اید و برای آن ها چاره ای اندیشیده اید. و در مقابل تهدیدات به خوبی حفط می شوید. مزیت این کار این است که اگر شما به دنبال جذب شریک و سرمایه گذار باشید با این مدل ها به راحتی می توانید برنامه ی آینده را پیش روی آن ها متصور کنید و برای جذب سرمایه آن ها را متقاعد نمایید.

حتما بخوانید :   راه اندازی فست فود و هزینه های آن

1441718972348

جست و جوی سرمایه برای شروع کار

بد نیست بدانید که همه ی کارها از ابتدا به سرمایه آنچنانی و یا وجود سرمایه گذار ندارند. خصوصا که اگر شما از کسب و کارهای کوچک شروع کنید می توانید کار خود را با وام ها کوچک جلو ببرید.
اگر هم به دنبال سرمایه گذار می گردید ، لازم است از قبل برایش برنامه ریزی کنید . و از طرح کسب و کارتان برای در خواست وام و برنامه های سرمایه گذاری استفاده نمایید . سرمایه گذاران و وام دهندگان این حق را دارند تا همه چیز را راجع به ایده های تجاری و معاملات شما بدانند. واقع بین باشید که چقدر پول احتیاج است . شما با خرید تجهیزات داخلی و اجتناب از خرید تجهیزات اضافی می توانید پول خوبی را پس انداز کنید. و در آینده با پول اضافی نقشه های دیگری را عملی سازید.

حواستان به قوانین باشد

بدیهی است که برای راه اندازی هر کسب و کاری که راه اندازی فست فود نیز از آن مستثنی نمی باشد باید اصول و قوانین کسب و کار شامل : ثبت مجموعه و شرکت، دریافت مجوزات قانونی و …. می باشد.

از قوانین مربوط به کارکنان تا قوانین بهداشت غذایی ، و قوانین جدید مثل استعمال دخانیات ، درک و رعایت قوانین و مقررات و الزامات قانونی بر موفقیت رستوران شما تاثیر زیادی دارد. پس از آن غافل نشوید.

انتخاب منو و غذا

قبل از شروع کار خود راجب منوی غذای خود فکر کنید و تصمیم بگیرید که در مجموعه ی خود قصد فروش چه نوع غذایی دارید . همانطور که می دانید امروزه تنوع غذایی زیادی وجود دارد که غذاهای دریای، غذاهای ملل ، غذاهای سنتی و فست فود ها از جمله برخی از آن ها می باشد.

مشاوره ، مشاوره ،مشاوره

در تمامی مراحل و در هر مرحله ای که قصد انجام آن را دارید از تجربه ی دیگر رستوران داران و همین طور افراد باتجربه و کارآزموده الزامی می باشد و جز موارد اصلی برای راه اندازی فست فود می باشد که شما ملزم به رعایت آن می باشید.

 

به دوستان خود معرفی کنید