ضدعفونی کننده دست
ضدعفونی کننده هوشمند دست
27 شهریور 1399
فرپیتزا
فر ریلی گاسرو
30 شهریور 1399
Rate this post

در رستوران ها و مکان هایی که روزانه تعداد بالایی از غذا در حال آماده سازی باشد داشتن سیستم تهویه مناسب الزامی است. از این رو هود که یکی از تجهیزات رستوران و آشپزخانه های صنعتی نیز از جمله تجهیزات سیستم تهویه می باشد. در رستوران ها نیز تخلیه دود و بوی حاصل از پخت غذاها امری ضروری است. از این رو جهت تخلیه دود و بوی غذا از هود صنعتی استفاده می شود. هود صنعتی جهت رفع مکش یا رفع گرما، بخار و دود حاصل از فرآیند پخت و پز در آشپزخانه های صنعتی به صورت تهویه مناسب استفاده می گردد. از آنجا که رطوبت بالا در کنار دود می تواند به سقف و تجهیزات دیگر آسیب برساند نیاز به هود را ضروری تر می کند. گروه صنعتی مجملی ارائه دهنده انواع تجهیزات رستوران، تجهیزات آشپزخانه های صنعتی، تجهیزات کافی شاپ، وسایل فست فود و… می باشد. حال در این مقاله به بررسی انواع هود صنعتی می پردازیم.

انواع هود صنعتی:

در سیستم هودها  هوای آلوده توسط سانتریفیوژ که در خارج آشپزخانه کشیده می شود و هوای آلوده از طریق دهانه هود به کانال و از آن به محیط بیرون منتقل می شود.جنس بدنه این هود ها می تواند از:1.ورق استیل استلنس 2.ورق آلومینیوم 3.ورق گالوانیزه 4. ورق سیاه می تواند ساخته شود. البته معمولا هود صنعتی از ورق استیل 304 ساخته می شود.

هود ها از نظر مکان نصب در آشپزخانه صنعتی به دو دسته هود مرکزی، هود دیواری، هود گریدل تقسیم می شوند. هود های دیواری با پیچ به دیوار محکم می شوند در صورتی که در هود های مرکزی نیاز به ساپورت محکم برای نگه داشتن آن داریم.

حتما بخوانید :   میکسر خمیر صنعتی و خانگی برای تهیه نان، کیک و بیسکویت

هود مرکزی:

تجهیزات رستوران

هود دیواری:

هود صنعتی

هود گریدل:

هود صنعتی

 

در هودهای مختلف اتصالات به نوع ورقی که در هود به کاررفته بستگی دارد و ساپورت هود نیز به مکان نصب بستگی دارد.

فیلتر هود:

درون هود برای جلوگیری کردن از ورود و تجمع چربی ها به داخل هود از فیلتر استفاده می شود که این فیلتر معمولا از جنس استیل و آلومینیوم ساخته می شود. فیلترهای هود صنعتی قابل شستشو بود و از دو نوع ساخته می شوند:

  • فیلتر جذبی: در این نوع هود چند لایه توری فلزی چربی ها را به خود جذب می کند.
  • فیلتر گرانشی:در این هود چربی ها با استفاده از پره های فلزی به داخل مخزن هدایت می شود و در نهایت با شیری که در بدنه هود قرار دارد به بیرون تخلیه می شود.

این هود ها  معمولا با توجه به نیاز رستوران انتخاب می شود. بر این اساس قبل از خرید می توانید با گروه صنعتی مجملی در جهت خرید هود مناسب آشپزخانه خود مشورت کنید. در این راستا می توانید ما را در پیج اینستاگرام دنبال کنید و یا ما را در کانال تلگراممون دنبال کنید.

 

 

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و دریافت پیشنهادات ویژه شماره موبایل خود را ثبت نمایید ثبت شماره