اصول و اقدامات لازم برای راه اندازی فست فود

فر پیتزا صندوقی
فر پیتزا صندوقی
13 آبان 1399
گرمکن غذا (برقی، رومیزی، صنعتی، رستورانی)
18 آبان 1399
Rate this post

اصول راه اندازی فست فود

امروزه فروشگاه های فست فود از رونق خوبی برخوردارند و فرصت رشد و ترقی برای آنها مهیاست. ارائه یک منوی پرطرفدار با قیمت مناسب، می تواند مشتریان زیادی را جذب کند و تامین سرمایه کافی، باعث توسعه کسب و کار می شود. اما سوالی که بسیاری از طرفداران این صنعت با آن مواجه هستند، این است که اصول راه اندازی فست فود چیست؟ در این مطلب قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم و شما را با اصول مهمی که برای راه اندازی این کسب و کار، باید در نظر گرفته شوند، آشنا کنیم.

 

اقدامات لازم برای راه اندازی فست فود

تحقیق بازار هدف

صحبت کردن با افرادی که قبلا در این صنف فعالیت داشته اند و مشورت گرفتن از آنها یکی از اصول راه اندازی فست فود، قبل از اجرای آن است. شرکت در همایش های راه اندازی فست فود و صفحات گفت و گوی آنلاین، می تواند به شما کمک کند تا از نیاز بازار و نظر مشترین آگاه شوید.

تهیه استراتژی و طرح کسب و کار

برای بررسی جوانب مختلف کار، باید سوالاتی را طرح کرد و یک برنامه مشخص ارائه داد. سوالاتی راجع به محل راه اندازی کسب و کار، بازار هدف، هزینه های لازم برای تجهیز مکان، هزینه مواد اولیه، منوی انتخابی، انتخاب نام و برند مناسب و … باید به صورت دقیق و حساب شده، پاسخ داده شوند و به صورت یک طرح و برنامه مدون درآیند.

کسب مجوز قانونی از اصول راه اندازی فست فود

کسب راهنمایی های لازم از طریق مراجعه به اداره اصناف، از دیگر مراحل راه اندازی فست فود است. کسب مجوز بهداشت برای مکان مورد نظر، آزمایش عدم اعتیاد، عدم سوء پیشینه و طی مراحل قانونی اداره دارایی از مهم ترین مراحل کسب مجوز برای راه اندازی کسب و کار هستند. پس از گذراندن دوره های آموزشی و پرداخت هزینه های مربوطه، از طرف اداره اصناف جواز کسب برای شما صادر می گردد.

حتما بخوانید :   دستگاه فر کته کبابی

 

راه اندازی فست فود

تهیه ملک مورد نظر

اندازه مکان مورد نیاز را با توجه به نوع منو انتخاب کنید و در نظر داشته باشید که با ایجاد تنوع در منو، باید به فکر فضای بیشتری برای راه اندازی فست فود باشید. از طرفی ملک مورد نظر برای فست فود بهتر است در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد باشد، مکان هایی مانند مراکز تفریحی، مراکز خرید، مدارس، دانشگاه ها و … هرچند در دید هستند و می توانند مشتریان زیادی را جذب کنند ولی فاکتورهای دیگری نظیر نزدیکی به محل پارک ماشین و داشتن شرایط بهداشتی نیز در انتخاب ملک مناسب برای این کسب و کار موثرند.

تهیه نقشه دکوراسیون به صورت سه بعدی

دکوراسیون یکی از فاکتورهای مهم در جذب مشتری است و اهمیت آن در موفقیت کسب و کارهایی مانند راه اندازی فست فود کاملا به اثبات رسیده است. ماهیت طراحی دکوراسیون فست فود با دکوراسیون مکان های دیگر متفاوت بوده و به همین دلیل بهتر است پروژه‌های طراحی و اجرای دکوراسیون فست فود به افراد و مجموعه‌های متخصص در این زمینه، واگذار شود.

تهیه تجهیزات آشپزخانه و اجرای پروژه

برای تهیه تجهیزات آشپزخانه و راه اندازی فست فود می توانید از تجربیات مشاوران حرفه ای ما در گروه تولیدی مجملی، کمک بگیرید. کارشناسان ما با بازدید اولیه از محل، با در نظر گرفتن اصول و استانداردهای آشپزخانه صنعتی می توانند راهنمایی های لازم را در زمینه تجهیز فست فود به کارفرمایان ارائه دهند.

راه اندازی فست فود

استخدام پرسنل مورد نیاز و آموزش آنها برای راه اندازی فست فود

یکی از عوامل مهم در موفقیت رستوران ها و فست فودها، استخدام افراد خوب و باتجربه است. از طرفی آموزش اصولی پرسنل و ارائه نکات لازم به صورت روزانه توسط کارفرمایان، می تواند در جلب رضایت مشتریان و جذب آنها موثر باشد.

حتما بخوانید :   فر سیب زمینی برقی

خرید مواد اولیه و پخت آزمایشی یکی از اصول راه اندازی فست فود

پس از تامین زیرساخت های لازم برای راه اندازی فست فود، زمان خرید مواد اولیه به صورت خشک و تر فرا می رسد. خرید مواد اولیه در ابتدا کمی مشکل است، زیرا این کار بدون شناخت کافی تامین کنندگان و اطلاع از میزان مواد اولیه مورد نیاز، صورت می گیرد، ولی به مرور زمان با مشخص شدن میزان فروش و آشنایی با تامین کنندگان، این مشکلات حل می شوند. پخت آزمایشی قبل از افتتاح فست فود نیز می تواند به شما در رسیدن به طعم مورد نظر و هماهنگ شدن با تجهیزات آشپزخانه، کمک شایانی کند.

افتتاح یک حساب بانکی مخصوص

افتتاح یک حساب تجاری و جدا کردن آن از سایر حساب ها، می تواند کمک بزرگی در تعیین هزینه ها و درآمدها باشد و برای مدیریت مالی کسب و کار ضروری است. با افتتاح یک حساب مجزا و ترازنامه مالی می توانید محاسبات دقیقی از سود یا زیان خود داشته باشید و سریعا اقدامات لازم را انجام دهید.

 

 

 

 

 

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و دریافت پیشنهادات ویژه شماره موبایل خود را ثبت نمایید ثبت شماره