فرپیتزا
فر ریلی گاسرو
30 شهریور 1399
تجهیزات رستوران
کانتر قاشق و چنگال
1 مهر 1399
Rate this post

برای تهیه قهوه روش های مختلف و دستگاه های دم آوری مختلفی وجود دارد مانند موکاپات،فرنچ پرس، اسپرسوساز، سایفون و…. حال در این مقاله به بررسی دم آوری قهوه با فرنچ پرس می پردازیم. درصورتی که مایل به دانستن روش دم آوری قهوه با موکاپات هستید می توانید مقاله موکاپات را مطالعه کنید. گروه تولیدی قهوه گلوریزه میکس های قهوه در ده لاین مطابق با نظر و علاقه شما را ارائه می دهد. هم چنین انواع تجهیزات مورد نیاز شما  دم آوری قهوه با فرنچ پرس یکی از کلاسیک ترین روش های دم آوری قهوه است که با آن قهوه ای خوش طعم و عطر را تجربه می کنید. شاید خالی از لطف نباشد که بیان کنیم که با این دستگاه چای و دمنوش هم کاربرد دارد. این وسیله مناسب برای منازل، دفاتر و حتی کافی شاپ ها می باشد.

فرنچ پرس

هر فرنچ پرس از سه قسمت تشکیل شده است که شامل:

  • مخزنی پارچ‌مانند که می‌تواند از جنس‌های مختلفی مانند شیشه یا استیل باشد؛
  • اهرمی پیستونی همراه با تعدادی صفحه فیلتر؛
  • درپوش یا به‌عبارتی کلاهک که به اهرم متصل است

روش دم آوری قهوه با فرنچ پرس به روش غوطه وری است به صورتی که آب جوش باید به صورت مستقیم روی پودر قهوه ریخته شود. قهوه مناسب جهت دم کردن قهوه با فرنچ پرس بهتر است دانه درشت باشد. در مرحله بعد درظرف گذاشته شود و در نهایت فیلتر را بالا کشیده و منتظر بمانید تا قهوه کمی خیس بخورد. حال اهرم را بالا کشیده تا تفاله قهوه در کف ظرف جمع شود. در این صورت قهوه ای تمیز و صاف خواهید داشت.

حتما بخوانید :   تفاوت انواع سرخ کن های صنعتی موجود در بازار

روش دم آوری قهوه با فرنچ پرس:

در بالا مراحل دم آوری قهوه با فرنچ پرس به صورت مختصر بیان شد. در زیر به بررسی مفصل آن می پردازیم:

تجهیزات کافه

 

مرحله اول:

آسیاب قهوه:

همانطور که بیان شد قهوه مناسب برای این دم آوری باید به صورت دانه درشت باشد. میزان پودر قهوه موردنیاز برای هر نفر 10 الی 14 گرم می باشد.

ترکیب کردن پودرقهوه با آب:

در این مرحله پودر قهوه را داخل فرنچ پرس ریخته و سپس مقداری آب داغ روی آن می ریزیم. به مدت 30 ثانیه صبر می کنیم تا گاز قهوه از آن خارج شود. در صورتی که مایل هستید اطلاعات بیشتری راجع به گاززدایی قهوه بدانید مقاله گاززدایی قهوه که توسط آقای داوود مجملی تهیه شده است را مشاهده کنید. در نهایت مقدار باقی مانده آب داغ را اضافه کنید.

مخلوط کردن قهوه:

در این مرحله شروع به هم زدن قهوه با آب با قاشق می کنیم و درب فرنچ پرس را می گذاریم و 4 دقیقه صبر می کنیم.

فیلتر کردن قهوه:

جهت شفاف کردن قهوه و جدا کردن دانه های ریز معلق در قهوه از اهرم فیلتر استفاده می کنیم. با پایین کشیدن اهرم فیلتر فرنچ پرس ذرات ریز را و تفاله قهوه را در کف ظرف جمع می کنیم.

گروه تولیدی صنعتی مجملی تمام تجهیزات مورد نیاز شما جهت دم آوری قهوه های خود را ارائه می دهد. هم چنین تمام وسایل کافه و تجهیزات کافی شاپ را می توانید در قسمت تجهیزات کافی شاپ مشاهده کنید. جهت ارتباط بیشتر و تماس با ما می توانید ما را در پیج اینستاگراممون دنبال کنید.

حتما بخوانید :   تجهیزات آشپزخانه صنعتی - نکات مهم برای خرید
برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و دریافت پیشنهادات ویژه شماره موبایل خود را ثبت نمایید ثبت شماره