خلال کن
26 فروردین 1398
ارتقای رستوران
بهبود رستوران و فست فود
30 فروردین 1398
3.1/5 - (7 امتیاز)

کانتر گرم؛ در هر فروشگاه غذایی و یا هر مجموعه غذایی داشتن یک کانتر گرم  برای گرم نگه داشتن غذا الزامی است . کانتر گرم به چند دلیل سرعت آماده سازی غذا و  کیفیت غذا را بالا میبرد که در ادامه مطالعه میکنیم .

کانتر گرم

دلیل این ضرورت را می‌توان عوامل زیر عنوان نمود:

  1.  غذاهای مختلف مشتری در یک زمان مشخص آماده نشده و نیاز هست که بعضی از موارد را زودتر آماده نموده و به همراه بقیه سفارشات مشتری‌‌ در لحظه دریافت سفارش یکجا به مشتری تحویل داد . به طور مثال در رستوران برنج باید زودتر آماده شده و نمی‌شود در لحظه آن را آماده و پخت . یا در فست فود ها زمان پخت سیب زمینی ، برگر و پیتزا یکسان نبوده و نیاز مند این است که غذاهایی که زودتر آماده میشه در گرمخانه قرار گرفته تا به محض آماده شدن همگی ، با هم به صورت گرم به مشتری ارایه شود. چرا که ارایه غذای سرد از کیفیت غذا و اعتبار مجموعه می کاهد.
  2.  گاهی اوقات به دلیل سفارش و حجم بالای غذا ، ظرفیت دستگاه های پخت این امکان را فراهم نمیکند که کل سفارش یک مشتری را یک مرتبه روی دستگاه پخت مثلا کباب پز یا فر پیتزا قرار داد. مثلا یک سفارش ۱۰۰۰ نفری را نمیشه تمام سیخ های کوبیده و جوجه را همزمان پخت .

با دلایل فوق داشتن کانتر گرم  الزامی می باشد . از طرفی باید در نظر داشت که برای هر نوع غذایی ، نحوه گرم نگه داشتن آن با هم فرق دارد . مثلا گرم نگه داشتن غذای بسته بندی نشده رستورانی یک کانتر گرم ، غذای بسته بندی شده یک مدل دیگر ، کنتاکی و سیب زمینی و … مدل های دیگر نیاز دارند .

حتما بخوانید :   فر پیتزا ریلی لینکلن در اصفهان

انواع کانتر گرم

در این پست گرمخانه رستورانی معروف به کانتر گرم نمایش داده شده است که به منظور گرم نگه داشتن برنج ، کباب ، جوجه ، خورشت و …. در ظرف های استیل که این ظرف ها در داخل آب گرم قرار میگیرند و این باعث عدم ته گرفتن غذا در صورت وجود شعله مستقیم می‌شود .

این شرکت کانترهای گرم در سایز ، طرح و شکل های مختلف درست می‌کند .

نمای کانتر گرم می‌تواند استیل ، سنگ کورین ، ام دی اف ‌و… باشد
کانتر گرم های تولیدی این شرکت دو گانه سوز بوده ، و‌از لحاظ سوختی می‌تواند با برق ‌و یا گاز به دلخواه مشتری گرم شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های دفتر تماس حاصل نمایید

 

 

 

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و دریافت پیشنهادات ویژه شماره موبایل خود را ثبت نمایید ثبت شماره